Pozrite si ukážky prác 2018 >>

v roku 2020

Obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane prostredníctvom Komunitnej nadácie Modrá Torysa. Postup nájdete na odkaze nižšie.

Ochrana osobných údajov

Literárno - dramatický odbor

Literárno – dramatický odbor je zo všetkých odborov na Základnej umeleckej škole v Lipanoch najmladší. Vznikol pod vedením Veroniky Rabadovej - Šoltýsovej a momentálne ho vedie Mgr. Zuzana Štelbaská. Oddelenie sa venuje dramatickej, rečovej, tvorivej, pohybovej a prednesovej činnosti detí. Učí žiakov kultivovane vystupovať pred divákom a odbúrať strach z verejného vystupovania. Snaží sa naučiť hercov "Milovať predovšetkým umenie v sebe, nie seba v umení," ako povedal známy ruský herec, režisér a pedagóg Konstantin Sergejevič Stanislavskij.